słodka lalunia

słodka lalunia

niedziela, 25 listopada 2012

Traktat o wychowaniu cz. II

Wy, ludzie, jesteście ofiarami złego wychowania i antypsiej propagandy. Wy, ludzie, żyjecie w iluzji, że jesteście panami świata i zwierząt. Iluzja ta podsycana jest przez środki masowego przekazu, szkoły i uniwersytety, kościoły i książki. Jest to iluzja na której zbudowaliście coś co zwiecie z dumą cywilizacją, chociaż nie wiem z czego tu się cieszyć.

Ja, Pińdziuś Słodka Lalunia z Gorzowa, powiem Wam, ludziom, jak się sprawy mają. Zaiste mają się inaczej niż sądzicie, niż głoszą i czynią specjaliści od wychowania wyłudzający od Was grubą kasę. Inaczej niż mówią Wam matki, ojcowie, babcie, nauczyciele, profesorzy i kochankowie. Wy, ludzie, postawiliście świat na głowie. To i nie ma się co dziwić, że się Wam w niej poprzewracało, wszystko pomieszało, pomerdało, jak w kiepskich karmach, które kupujecie z lenistwa, by truć swoich „pupili”.

Ulegliście iluzji, że niby jesteście pany, najwyższy szczebel ewolucji, albo, to bardzo śmieszne, zostaliście stworzeni jako władcy przez jakiegoś brodacza w białej szacie, co to żem widział na jednym z bohomazów. Iluzja ta czyni Was nieszczęśliwymi: niespokojni, czytacie i piszecie, w poszukiwaniu sensu, kiedy drogi którymi podążacie są iluzoryczne, ogarnięci nieustannym lękiem, gnębieni przez różne schorzenia psychiczne. Tak to jest, jak się całe życie stoi na głowie, a świat ma się w dupie. Mieć świat w dupie, to bardzo bolesne. Wiem, bo raz miałem tam tylko termometr i nie było to mile doświadczenie.

Piszę tędy, dla Waszego dobra, słowa prawdy. Kto zna moje poprzednie teksty, nie będzie zaskoczony. Są jednak tacy, co wciąż żyją w iluzji. I wielu takich jest wciąż. Ja Pińdziuś to wiem.

Ze wzglądu na zdolności umysłowe i ich brak, powiem Wam prosto, bo proste komunikaty Wy rozumiecie. Skomplikowane tylko udajecie że pojmujecie. Jak ci wszyscy co to na uniwersytetach siedzą i niby rozmawiają, a tak naprawdę każdy sobie w rękaw bełkocze. Pomyślmy, ile tacy ludzie mogli by dobrego dla psów zrobić, gdyby otrzeźwieli.

Prawda pierwsza
Nie jesteście wyjątkowi. Niezależnie co Wam mówią, niezależnie co czytacie, Wy ludzie jesteście częścią świata, jak inne zwierzęta.

Prawda druga
Pies nie jest waszym sługą. Od biedy, to możecie sobie rybki w akwarium podporządkować, albo kota jakiegoś, bo to dewianty są, ale nie psa.

Prawda trzecie
Pies nie jest niższym szczeblem rozwoju. My psy, a zwłaszcza ja, nie jesteśmy gorszymi istotami. Wasze myślenie o ewolucji podporządkowane jest założeniu, że wszystko kręci się wokół Was. Tak jakby świat czekał, czy też robił wszystko, abyście się pojawili. Wątpię by natura była aż tak głupia.

Prawda czwarta.
Pies panem jest. To, że nie rozumiecie nas, nie świadczy o naszej niższości. Myślicie, że każdy, kto wypowiada się inaczej niż człowiek, wydaje jedynie prymitywne dźwięki. Zdaje mi się, że nie słuchacie samych siebie. My psy doświadczamy znacznie więcej, a nasza mowa jest zbyt skomplikowana dla Waszych prostych umysłów. Mówiąc wprost, nie ogarniacie, po prostu.

Jeżeli przyswoisz sobie człowieku te cztery podstawowe prawdy, będzie to oznaczać, że wstąpiłeś na ścieżkę oświecenia. Kręta i niebezpieczna to droga, ale jedyna rozsądna i pożądana. Gwarantuje, że Wasze życie ulegnie przemianie na lepsze. Dla wszystkich stworzeń tego świata.

Nie piszę jednak poradnika „jak żyć”, tylko o wychowaniu mówić chcę. Wasze iluzje wpłynęły mocno na liczne przesądy i złe praktyki podejmowane w celu wychowania nas, psów. Doprowadziło to do utrwalanie patologicznych relacji i odwrócenia hierarchii. Należy temu jak najszybciej zaradzić. Słuchajcie więc tych kilku rad:

Po pierwsze, to nie wy wychowujecie nas, ale my was. To człowiek jest niecywilizowany, rozwydrzony i niebezpieczny. Myślicie, że to wy nas prowadzicie na smyczy? Pomyślcie jeszcze raz!

Po drugie, zapomnijcie o tresurze. Wiem, że wmawiają wam, że to podstawa wychowania. Jak chcecie to możecie stosować ją w stosunku do własnych bachorów. Stowarzyszenie Przeciwko Tresurze, które założyłem mówi jasno: tresura to tortura. Nie wiem jak bardzo trzeba mieć ograniczoną empatię by nie pojmować tej podstawowej prawdy.

Po trzecie, to pies wie co jest dla niego dobre. Również wie, co jest dobre dla ciebie. Toteż spełniaj jego życzenia i słuchaj się go w każdej chwili.

Po czwarte, nie ma miejsc zabronionych. Sami możecie spać pod łóżkiem jak Wam ciasno. Jeżeli brakuje Wam foteli, to je dokupcie, a nie będziecie marudzić, żeby pies wszedł. On jest szefem, pamiętaj o tym!

Po piąte, spacer jest dla psa, a nie dla ciebie. Podążaj grzecznie za swoim psem i nie stwarzaj problemów. Czasami pies może chcieć być niesiony na rękach. To normalne, trzymaj delikatnie i ciesz się z przywileju. Nie każdy może dźwigać królewską lektykę.

Po szóste, resztki to sam sobie możesz jeść. O ile pies ci zostawi. Wybieraj najlepsze mięso i gotuj zgodnie z zaleceniami „Kuchni Pińdziusia”.

Po siódme, zapraszaj tylko tych ludzi, których lubi twój pies. Nie zmuszaj nas do obcowania z jakimiś podejrzanymi typami. Ludzie w większości to mało sympatyczne stworzenia.

Po ósme, kaganiec. Wy, ludzie, lubicie takie dziwne rzeczy, tylko nie wiem czemu myślicie, że my też. Zamiast wciskać nam na pysk to paskudztwo rozejrzycie się czy nikt z was bardziej tego nie potrzepuje. My na pewno nie!

Po dziewiąte, nie przywiązuj się do rzeczy. Wy, ludzie, za dużo uwagi poświęcacie przedmiotom, jakby bożkom jakimś. My psy wiemy, że rzecz należy używać. Toteż nie przeszkadzajcie nam, nie wyrywajcie sobie włosów z głowy czy z brody, gdy „demolujemy” jak to mówicie, mieszkanie. My tylko pokazujemy rzeczom ich miejsce.

Po dziesiąte, pies wie co to zabawa. Wy, ludzie, raczej jesteście nudni. Nie rozumiecie na czym polega zabawa. Dawno zatraciliście ten „zmysł”. Tylko chlejecie albo oglądacie filmy. Toteż zamiast nas uspakajać, uczcie się jak czerpać radość z życia.

Po jedenaste, policja nie jest nosicielem objawionej prawdy. Nie ma się co przejmować tymi karteczkami co Wam czasem dają. Możecie dać nam. My wiemy co z nimi zrobić!

Tych kilka prostych rad zapewni ci spokojny żywot psiego sługi. Przede wszystkim trzymaj się człowieku jednej podstawowej zasady: pies ma zawsze rację. Słuchaj się go, podążaj za jego wskazówkami, a będziesz szczęśliwy. Twoja zaś egzystencja nie będzie dla świata aż tak trudna do zniesienia.

Zapamiętaj człowieku: Zostaw wychowanie mądrzejszym – powierz je swojemu psu!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz